Cart

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Przedstawiamy sylwetki projektantów, którzy tworzą dla Państwa meble z logo 'take me HOME'.

MATEUSZ KAREWICZ 

Współwłaściciel marki 'take me HOME' oraz projektant mebli. Był związany z branżą ekonomiczną – ukończył Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania w 2006 roku. Po skończeniu studiów zajmował się marketingiem, co umożliwiło mu kreatywne podejście do wyzwań zawodowych.

A w międzyczasie… Pasja do projektowania, która przejawiała się od dzieciństwa, kiedy to powstawały niezliczone rysunki samochodów, domów i mebli, dawała o sobie znać coraz bardziej. Rok 2013 przyniósł zwrot w karierze zawodowej – mając na uwadze potrzebę projektowania i tworzenia pięknych i funkcjonalnych mebli, założył firmę 'take me HOME'. I od tej pory koncentruje się wyłącznie na działalności twórczej i produkcyjnej. Jednym z istotniejszych jego projektów jest stół Tavolo o minimalistycznej, eleganckiej formie, którą można określić jako lekką wizualnie i jednocześnie monumentalną. Inspiracje do projektowania czerpie z prostych, geometrycznych brył, ponieważ pragnie kreować meble, które uosobiają spokój i równowagę wewnętrzną i samym swoim istnieniem redukują nadmiar bodźców codziennego, współczesnego życia.

Przykładowe meble zaprojektowane dla marki 'take me HOME'. - Tavolo, Mezzo, Delgado, Orlando, Vertico

ROBERT BUDNY

Współzałożyciel 'take me HOME', organizator procesów budowlanych, zarówno dużych, głównych konstrukcji budowlanych, jak i form z zakresu wzornictwa przemysłowego, takich jak meble. Inżynier i konstruktor specjalizujący się w konstrukcjach stalowych. W latach 1997-2002 ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Lądowej.

Projektowaniem mebli zajął się z potrzeby kreowania solidnych, uniwersalnych form wykonanych z trwałych materiałów jako kontrastowa reakcja na ofertę współczesnego rynku, w którym często rację bytu nadaje się rzeczom nietrwałym, jednorazowego użytku. Inspiracją jego prac są konstrukcje stalowe oraz konstruktywizm w architekturze przeniesiony do sztuki użytkowej.

Efektem tych projektów są meble wykonane ze stali i drewna. Jako konsultant o ogromnej wiedzy z zakresu konstrukcji stalowych uczestniczy w realizacji każdego projektu 'take me HOME', dzięki czemu meble są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też sztywne i stabilne. Istotne są tu też detale – dobór profili stalowych o odpowiednim przekroju i właściwościach fizycznych. W meblach 'take me HOME' najważniejszą rolę odgrywa właśnie stal - właściwy kąt nachylenia profili, bądź liczne połączenia stalowych elementów nadają zdynamizowany, nowoczesny i oryginalny kształt bryłom.

Brał udział m.in. w takich projektach, jak: modernizacja Biblioteki m.st. Warszawa na ul. Koszykowej, Centrum Biznesowo Finansowe w Warszawie, Kampus Uniwersytecki w Białymstoku, stacja PKP Warszawa Stadion, budynek Telewizji Polskiej w Warszawie, II linia metra, Stadion Narodowy w Warszawie czy konstrukcja stalowa mostu obrotowego w Grudziądzu.

Przykładowe meble zaprojektowane dla marki 'take me HOME'. - Portable, Montana, Tulip, Performa, Chic Chocolate.

KINGA WYSOCKA 

Architekt specjalizujący się w architekturze wnętrz prywatnych i użyteczności publicznej. Od 2006 roku jest właścicielką autorskiej pracowni projektowej sygnowanej własnym nazwiskiem. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi, a później - Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej.

Odbyła staż w firmie Arquitetura Oscar Ferreira w Belo Horizonte (Brazylia). Karierę zawodową rozpoczęła w warszawskich pracowniach architektonicznych - DJiO, smz.architekci oraz wnętrzarskich, tj. MM Idea.

Odebrała liczne nagrody w konkursach fotograficznych. W Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym odbyła się indywidualna wystawa fotografii jej autorstwa.

Najważniejsze jest dla niej łączenie funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych z bezpretensjonalną prostotą stylistyczną i nowoczesnymi formami. Idea ta ujawnia się również w projektach mebli stworzonych dla marki 'take me HOME'. Minimalizm i geometrię kształtów łączy z pomysłowością nietypowego układu przekątnych dających interesujący efekt tak, jak to ujawnia się np. w modelu Cień.

Przykładowe meble zaprojektowane dla marki 'take me HOME'. - 3-KOLOR, Rust, Trio, Cień, Pocket

więcej na: www.wysockadesign.pl

LUIGI CITTADINI

Urodzony w Casablance, syn włoskiego ojca i francuskiej matki, dorastał w środowisku wielokulturowym, co odzwierciedla nieustanne poszukiwanie kontrastów w swoich projektach.

Przeniósł się do Mediolanu, aby studiować na Politechnice i ukończył projektowanie przemysłowe, a następnie projektowanie i inżynierię.

Po praktykach w Atelier Mendini i Studio Giovannoni poświęcił się poszukiwaniom własnej drogi. Obecnie Luigi współpracuje z kilkoma firmami na całym świecie.

Przykładowe meble zaprojektowane dla marki 'take me HOME'. - CROSS

więcej na: www.luigicittadini.wixsite.com/cevlic

PRZEMYSŁAW LISIECKI

Architekt, zajmuje się również aranżacją wnętrz oraz projektowaniem mebli. W 2003 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest również absolwentem Policealnego Studium Plastycznego.

W latach 2000-2008, jako współwłaściciel pracowni architektonicznej MBPL, zrealizował liczne projekty domów jednorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej. W swoich różnorodnych projektach wykorzystuje najczęściej kamień naturalny, szkło, ceramikę i sklejkę. Tworząc wnętrza nowoczesne, pełne przestrzeni i światła, realizuje również projekty meblowe, odpowiadające tej idei. Dla marki 'take me HOME' zaprojektował stoły o loftowej stylistyce, której nie brakuje także finezji.

Przykładowe meble zaprojektowane dla marki 'take me HOME'. – Industrial, Goteborg, Manhattan, Emerald, Elizabeth

więcej na: www.facebook.com/przemyslawlisieckiarchitektura

Grzegorz Worpus Budziejewski

Malarz, grafik, projektant urodzony w 1986 r. w Łodzi. Edukację artystyczną rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Był słuchaczem Państwowego Studium Technik Filmowych i Teatralnych w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie uczęszczał do pracowni malarstwa prof. Włodzimierza Stelmaszczyka. Już jako student był laureatem wielu konkursów. Kurator i uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą.

Dziś prowadzi własną działalność KRAVTS, której głównym założeniem jest promocja młodej sztuki. Jego obrazy przedstawiają abstrakcyjne motywy, niekiedy przypominające sztukę origami. Najważniejsza jest jednak kolorystyka – poprzez nią wyraża chwilowy ulotny nastrój związany z nostalgią, tęsknotą, nadzieją, z optymizmem. Obrazy te oraz meble 'take me HOME' doskonale komponują się we wnętrzach nowoczesnych, podkreślając ich minimalizm, przestronność i jednocześnie zmysłowość.

Przykładowe meble zaprojektowane dla marki 'take me HOME'. - Woodbox, Piano, Tube, Kai

więcej na: www.facebook.com/kravtscom