Robert Budny

Robert Budny

 

Polska

Współzałożyciel ‘take me HOME’, organizator procesów budowlanych, zarówno dużych, głównych konstrukcji budowlanych, jak i form z zakresu wzornictwa przemysłowego, takich jak meble. Inżynier i konstruktor specjalizujący się w konstrukcjach stalowych. W latach 1997-2002 ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Lądowej.

Projektowaniem mebli zajął się z potrzeby kreowania solidnych, uniwersalnych form wykonanych z trwałych materiałów jako kontrastowa reakcja na ofertę współczesnego rynku, w którym często rację bytu nadaje się rzeczom nietrwałym, jednorazowego użytku. Inspiracją jego prac są konstrukcje stalowe oraz konstruktywizm w architekturze przeniesiony do sztuki użytkowej.Efektem tych projektów są meble wykonane ze stali i drewna. Jako konsultant o ogromnej wiedzy z zakresu konstrukcji stalowych uczestniczy w realizacji każdego projektu ‘take me HOME’, dzięki czemu meble są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też sztywne i stabilne. Istotne są tu też detale – dobór profili stalowych o odpowiednim przekroju i właściwościach fizycznych. W meblach ‘take me HOME’ najważniejszą rolę odgrywa właśnie stal – właściwy kąt nachylenia profili, bądź liczne połączenia stalowych elementów nadają zdynamizowany, nowoczesny i oryginalny kształt bryłom.

Brał udział m.in. w takich projektach, jak: modernizacja Biblioteki m.st. Warszawa na ul. Koszykowej, Centrum Biznesowo Finansowe w Warszawie, Kampus Uniwersytecki w Białymstoku, stacja PKP Warszawa Stadion, budynek Telewizji Polskiej w Warszawie, II linia metra, Stadion Narodowy w Warszawie czy konstrukcja stalowa mostu obrotowego w Grudziądzu.

Przykładowe meble tego projektanta