Styl industrialny – inaczej zwany loftowym, coraz odważniej przedostaje się do wnętrz polskich domów. Jego cechami dominującymi są surowość i minimalizm, które oddawane są przez czarne, stalowe konstrukcje, masywne blaty i otwartą przestrzeń. Najczęściej występującymi materiałami w mieszkaniu o stylu industrialnym są metal, beton, kamień i szkło, które tworzą wnętrze wyróżniające się niezależnością. Dominujące barwy to czerń, szarość oraz biel, przełamywane żywymi barwami zieleni, niebieskiego czy czerwieni.
Poszukiwanie najlepszego stylu dla naszego domu może stanowić duże wyzwanie. Projektanci wnętrz nieustannie pracują nad nowymi trendami i prezentują nie tylko piękne, ale i funkcjonalne wnętrza.
Jedną z najważniejszych cech nowoczesnego domu jest minimalizm, który przejawia się w prostych konstrukcjach i ograniczonej ilości dodatków. Dominuje on w modnym stylu skandynawskim i minimalistycznym, które podbijają serca swoją prostotą i elegancją. Tym co wyróżnia styl industrialny jest dominacja stalowych konstrukcji, które swoim designem nawiązują do wyposażenia starych fabryk. Metalowe ramy i półki doskonale łączą się z drewnem, które również powinno być surowe i naturalne. Takie połączenie doskonale sprawdza się przy regałach, stołach, stolikach, ławach czy konsolach.
Innym dominującym materiałem w stylu loftowym jest szkło. Doskonale odnajduje się ono w ławach o metalowej konstrukcji, ścianach z luxferów czy dużych oknach, które są pożądane w stylu industrialnym. Charakter mebli sugeruje, iż są one niemymi świadkami życia zamkniętych już fabryk i służą kolejnemu właścicielowi. Dzięki temu doskonale podkreślają indywidualizm wnętrza i szczególne upodobania jego mieszkańców.
Jedną z najważniejszych cech stylu industrialnego jest otwarta przestrzeń. Nawiązuje ona do aranżacji starych fabryk i magazynów w Stanach Zjednoczonych, które w drugiej połowie XX wieku zaczęto adaptować do pomieszczeń mieszkalnych. Mieszkanie w stylu loftowym powinno mieć jak najmniej ścian działowych i stanowić otwartą przestrzeń, która jest podzielona jedynie ze względu na sposób wykorzystania danej powierzchni. Choć stworzenie takiej przestrzeni w bloku jest trudniejsze niż w dużym domu, to można ją uzyskać dzięki jadalni z aneksem kuchennym, zastosowaniu jasnych i chłodnych kolorów, powieszeniu dużych luster oraz niewielkiej ilości dodatków. Ściany powinny być w miarę możliwości surowe, jednak jeśli nie jest to możliwe, można położyć płytki imitujące cegłę lub beton.
Choć inspiracja starą fabryką może przywodzić na myśl pewien nieład i ascetyzm, to nowoczesne wnętrza industrialne są wręcz ekskluzywne, gustowne i dopracowane w każdym szczególe. Meble take me HOME powstają z myślą o zaspokojeniu najwyższych potrzeb estetycznych, nawet najbardziej wymagających klientów. Stworzenia modnego designu nawiązującego do przeszłości, z wykorzystaniem nowych i solidnych mebli o najwyższej jakości jest zatem jak najbardziej możliwe.
Inną cechą charakterystyczną stylu loftowego są odkryte rury na ścianie i suficie oraz duże okna pozbawione firan i zasłon. Ważną rolę pełni także sztuczne oświetlenie, które powinno pochodzić z metalowych lamp i reflektorów. Odgrywa ono bardzo ważną rolę, zwłaszcza na dużych powierzchniach, którym brakuje światła słonecznego.
Choć styl industrialny przybył do Polski dość niedawno, to podbija serca wszystkich, którzy kochają meble z duszą oraz są spragnieni indywidualności i ciekawego designu.
take me HOME © 2021
by GORGpl